Informacja

Dnia 22.11.2021 r. (poniedziałek) Centrum Pomocy Społecznej będzie czynne do godziny 14:45.

Za utrudnienia przepraszamy.

Informacja

Dnia 01.10.2021 r. (piątek) Centrum Pomocy Społecznej będzie czynne do godziny 13:30.

Za utrudnienia przepraszamy.

Świadczenie Dobry Start 300+ od 1 lipca 2021 w ZUS

Dobry Start od ZUS

Od 1 lipca do 30 listopada można składać wnioski o świadczenie z rządowego programu Dobry Start (tzw. 300 plus). Od tego roku przyznawaniem i wypłatą tych świadczeń zajmuje się ZUS. Wnioski można złożyć wyłącznie elektronicznie – za pomocą portalu Platformy Usług Elektronicznych (PUE) ZUS, bankowości elektronicznej lub portalu Emp@tia. Świadczenia trafią wyłącznie na rachunki bankowe.

W ramach programu Dobry Start rodzice i opiekunowie dzieci mogą otrzymać jednorazowe wsparcie w wysokości 300 zł na zakup podręczników i artykułów szkolnych.

 Jak złożyć wniosek o świadczenie Dobry Start

Wnioski można składać od 1 lipca do 30 listopada wyłącznie online przez:

  • portal PUE ZUS,
  • portal empatia.mpips.gov.pl
  • bankowość elektroniczną.

 Zmiany w realizacji wypłat świadczenia Dobry Start

Od 1 lipca 2021 r. obsługą wniosków, przyznawaniem i wypłatą świadczeń zajmuje się ZUS. Dlatego wszystkie informacje o złożonym wniosku i świadczeniu będą dostępne na portalu PUE ZUS. Osoby, które nie mają jeszcze swojego profilu na PUE ZUS, mogą go założyć samodzielnie przez Internet lub z pomocą pracownika ZUS – w naszej placówce, podczas e-wizyty, w czasie naszego dyżuru w innej instytucji.

 Kiedy złożyć wniosek?

ZUS wypłaci pieniądze tylko na konto bankowe wskazane we wniosku. Wypłata będzie realizowana:

  • do 30 września 2021 r. – na podstawie wniosków złożonych do końca sierpnia,
  • w ciągu 2 miesięcy od dnia złożenia wniosku – na podstawie wniosków składanych od września.

Aby ułatwić wypełnianie i składanie wniosku o świadczenie z programu Dobry Start przez rodziców, opiekunów prawnych oraz osoby sprawujące pieczę nad dzieckiem, na PUE ZUS udostępniliśmy intuicyjny kreator wniosków. Kreator krok po kroku prowadzi wypełniającego wniosek przez proces uzupełniania wymaganych danych i informacji.

 Jakiego wsparcia udzieli ZUS

Każda osoba, która będzie potrzebowała wsparcia w złożeniu wniosku o świadczenie z programu Dobry Start może liczyć na pracowników ZUS. Pomoc można uzyskać:

  • na specjalnej infolinii pod numerem 22 290 22 02 w dni robocze (pn.–pt.) w godz. 8.00 –15.00
  • w Centrum Obsługi Telefonicznej (COT) ZUS w dni robocze (pn.–pt.) w godz. 7.00 –18.00 pod numerem telefonu 22 560 16 00 lub za pośrednictwem maila na adres: cot@zus.pl,
  • we wszystkich placówkach ZUS oraz podczas e-wizyty w ZUS,
  • w trakcie dyżurów pracowników ZUS w siedzibach urzędów miasta, gminy, Poczty Polskiej i KRUS (informacje o dyżurach dostępne na zus.pl).

Informacja

Dnia 4 czerwca 2021r. Centrum Pomocy Społecznej będzie nieczynne. Za utrudnienia przepraszamy.

Informacja

Informujemy, że 24.12.2020 r. (wigilia) jest dniem wolnym od pracy w Centrum Pomocy Społecznej, w związku z przypadającym w sobotę 26.12.2020 r. dniem świątecznym.

Informacja

Dnia 12 czerwca 2020r. Centrum Pomocy Społecznej będzie nieczynne. Za utrudnienia przepraszamy.

Informacja dla osób pobierających dodatki mieszkaniowe

W związku ze zgłaszanymi wątpliwościami odnośnie możliwości składania wniosków o przyznanie dodatku mieszkaniowego, Kierownik Centrum Pomocy Społecznej w Węgrowie informuje, iż wnioski są przyjmowane od poniedziałku do piątku, w dni robocze w godzinach od 8:00 do 16:00 w Centrum Pomocy Społecznej w Węgrowie.

Ze względu na ograniczenia w dostępie do siedziby CPS, aby osobiście odebrać druki a następnie złożyć je, należy wcześniej skontaktować się telefonicznie z pracownikiem obsługującym dodatki mieszkaniowe. Proszę dzwonić na numer telefonu 25 792 50 57 w.26, także w sprawie uzyskania informacji lub wyjaśniania wątpliwości.

Istnieje również możliwość pobrania i wydrukowania druków ze strony www.cps.wegrow.pl.  Znajdują się one w zakładce Dodatki mieszkanioweDruki do pobrania.

Informacja

Dnia 18.03.2020 r. (środa) Centrum Pomocy Społecznej będzie czynne do godziny 14:00.
Za utrudnienia przepraszamy.